Skip to main content
Montparket s.r.o., IČO: 25526774, Papírenská 263, 76311 Želechovice nad Dřevnicí

Vyjde levněji vinyl lepený nebo plovoucí??

Vinyl lepený nebo plovoucí? To záleží, jestli mate rovný podklad, když nemusíte stěrkovat vyjde levněji lepený vinyl, ale pokud musíte stěrkovat a vyrovnávat podlahu, tak vyjde cena podobně jako dílce se zámkem.

Vinylové dílce jsou kladeny bez zámku, a tak není problém poškozené dílce i po roce vyměnit bez nutnosti demontáže celé podlahy, jak je to u podlah, kde jsou zámky. Povrch před pokládkou musí být vždy vystěrkovaný do dokonalé roviny. Zajišťujeme kompletní servis včetně odstranění staré podlahy a vyrovnání povrchu. Nabízíme lepené vinylové podlahy Expona Domestic, Conceptline a Projectline.

Plovoucí vinylová podlaha se stejně jako klasická plovoucí podlaha pokládá tak, že se díly zaklapávají postupně do sebe, povrch je z vinylu (PVC), a ze spodní části je korek, který dobře tlumí a podlaha je díky němu měkčí a teplejší. Plovoucí vinylové podlaha se používá hlavně v oblastech, kde se chceme vyhnout stěrkování podlah, případně potřebujeme vyrovnat nerovnosti jinou cestou (bez stěrkování - morkrý proces). Odolnost povrchu je mnohem vyšší než u laminátových podlah. Prohlédněte si vzorníky dekorů plovoucí vinylové podlahy Ecoline Click, Conceptline HDF a Stone Plus Click.

vinyl lepený nebo plovoucí

Poradna renovace dřevěné podlahy - časté dotazy

Renovace parket